Počátek zimy silničáře na Vysočině nezaskočí

Ilustrační foto

KRAJ VYSOČINA – Silničáři jsou na počátek zimní sezony dostatečně připraveni. Stačili se nejen předzásobit solí a dalším posypovým materiálem, ale provedli i údržbu veškeré techniky.

Krajští silničáři se na Vysočině starají o téměř 5 000 kilometrů komunikací. K jejich úpravě mají připraveno 134 sypačů a dalších více než 140 kusů techniky, jako jsou nakladače, radličky a sněhové frézy. „Na konci září jsme měli ve skladech okolo 20 tisíc tun soli a více než 55 tisíc tun inertního materiálu,“ sdělil ředitel Krajské správy a údržby silnic Radovan Necid.

V Kraji Vysočina se nachází také 275 km silnic, které jsou v zimě neudržované. Řidiči je poznají podle umístěné dopravní značky. „Pokud tam přesto někdo zajede a zapadne, musí si zprovoznění auta zajistit vlastní silami a prostředky. Naše technika nemůže uvízlá auta vyprošťovat,“ dodal Radovan Necid.

Loňskou zimní sezonu hodnotili silničáři jako nejmírnější za poslední roky. Náklady se vyšplhaly pouze na 166 milionů korun, což byla proti předchozím rokům značná úspora. Na pokrytí letošní zimní sezony mají silničáři v rozpočtu přibližně 200 milionů korun.