Recidivista ukradl v Hradišti nepojízdný vrak, s kamarádem ho táhli na laně za autem

Ilustrační foto

UHERSKOHRADIŠŤSKO – Devětadvacetiletý muž z Otrokovic si se zákazy a nařízeními očividně hlavu nelámal. Během tří měsíců hned čtyřikrát překročil zákon, a to hlavně na Uherskohradišťsku, kde měl soudem uložený zákaz pobytu. Za opakované prohřešky si nyní vyslechl obvinění.

V půlce srpna ukradl spolu s dvacetiletým mladíkem na parkovišti u restaurace v Uherském Hradišti vrak auta. „Nepojízdné auto pak táhli na laně za osobním automobilem a v řízení se střídali. Obviněný tak očividně nebral v potaz nejen zákaz pobytu v okrese Uherské Hradiště, ale i další zákaz, a to zákaz řízení motorových vozidel, který mu byl rovněž uložen soudem,“ sdělila policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Odcizením vraku způsobil podle majitelky škodu pouze čtyři sta padesát korun. „Vzhledem k tomu, že byl za majetkovou trestnou činnost v posledních třech letech odsouzen, dopustil se tak trestného činu,“ dodává Simona Kyšnerová.

O několik dní později ho při řízení načapala policejní hlídka v Uherském Brodě. „Muž tak znovu porušil jak zákaz řízení, tak zákaz pobytu. V říjnu pak zákaz řízení porušil ještě u obce Spytihněv na Zlínsku a o několik dní později porušil oba zákazy, a to opět v Uherském Hradišti,“ vyjmenovala mluvčí.

Muž si nyní vyslechl obvinění z  krádeže a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Za to mu hrozí až tři roky ve vězení.