VIDEO: Ze hřbitova rovnou na záchytku? Obráceně by to bylo jistě horší

Ilustrační foto. Zdroj: MP Praha

PRAHA – U vchodu na hřbitov v Praze 6 si strážník všiml muže, který neměl zakryté dýchací cesty. Po upozornění však došlo ke konfliktu. Muž musel dostat pouta a nakonec putoval na záchytnou stanici.

Tak jako i na jiné hřbitovy, mířili i na ten v ulici Antonína Čermáka v Praze 6 davy pozůstalých, aby uctili památku zemřelých. V hlavním vchodu jim však do obličejů dýchal opilý muž bez zakrytých dýchacích cest. Strážník, který tu konal službu k muži přistoupil a požádal ho o nápravu. „Muž nejprve uposlechl a roušku si nasadil, pak ji ale opět strhl a hodil na zem,“ uvedla mluvčí pražských strážníků Irena Seifertová.

Následoval slovní útok vůči strážníkovi, doprovázený rozhazováním rukama. Strážník poněkud ustoupil a opakovaně vyzval muže, aby si nasadil roušku. Zároveň radiostanicí přivolal posily, což opilého muže rozzuřilo. Chytil strážníka za vestu a křičel na něho, že mu vezme pistoli a zastřelí ho. „Strážník na svou obranu použil teleskopický obušek,“ dodala mluvčí.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Ve chvíli, kdy nepříčetný muž kopal do zasahujícího strážníka, dorazila na místo posila. Šestadvacetiletý muž byl zpacifikován a byla mu nasazena i pouta. Provedená dechová zkouška skončila s pozitivním výsledkem s hodnotou 3,02 promile alkoholu. „Agresivní opilec byl převezen hlídkou ASTRA 150 do protialkoholní záchytné stanice. Jeho přestupky se budou zabývat správní orgány,“ uzavřela mluvčí.