Vsetíňané rozhodli, kam poputuje milion korun od města. Vyhrál projekt na podporu handicapovaných

Foto: Jana Raszková

VSETÍN – Do 31. října měli obyvatelé Vsetína možnost udělit hlasy svým favoritům v Participativním rozpočtu. Zapojila se téměř tisícovka lidí a město již zná vítěze tohoto projektu. Vedení nyní výsledky podrobí analýze a rozhodne, který s projektů se stane skutečností.

Participativní rozpočet s názvem Vsetín podle nás byl letos historicky první akcí tohoto charakteru. Město vyčlenilo jeden milion korun a obyvatelé starší patnácti let následně mohli posílat návrhy na využití této částky. „Zaměřeny měly být především na úpravu veřejného prostoru či zvelebení veřejného prostranství pro sportovní nebo volnočasové využití, dopravní infrastrukturu, životní prostředí. Nedílnou součástí každého návrhu byl rámcový popis a rozpočet projektu,“ doplnil místostarosta Pavel Bartoň. Na radnici nakonec dorazilo 15 návrhů, šest jich bylo ale pro nedostatky vyřazeno.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Finálová devítka byla k vidění například na veřejném projednání nebo na webu města. Na Mobilním rozhlase se poté spustilo hlasování, kde mohli obyvatelé přiřadit hlas maximálně třem svým favoritům. Hlasování bylo ukončeno k poslednímu dni října. A jak to celé dopadlo?

1. Herní prvky pro osoby s těžkým postižením v různých částech města – 374 hlasů
2. Zastínění pískovišť a dětských hřišť v ulicích Dukelská, Okružní, bratří Hlaviců a Družstevní – 345 hlasů
3. Péče o nás seniory (umístění laviček po městě) – 236 hlasů
4. Cykloturistické značení ve Vsetíně – 234 hlasů
5. Grilujeme komunitně (vytvoření veřejného grilovacího místa v sídlišti Rokytnice) – 231 hlasů
6. Mraznice v novém kabátě (rekonstrukce Bike arény Vsetín) – 211 hlasů
7. Discgolfové (multigolfové) hřiště na Trávníkách – 201 hlasů
8. Íčko venku (začněte svou trasu v klidu u nás, spočívající ve zvelebení prostoru před informačním centrem) – 193 hlasů
9. Venkovní posilovna pro seniory v Rokytnici – 77 hlasů