Zahrajete si divadlo v Pohádkovém domě?

ČESKÝ KRUMLOV – Že jste ještě neviděli 300 historických loutek na jednom místě? Pak je nejvyšší čas navštívit Pohádkový dům! Loutky jsou zde aranžovány do tematických celků, takže můžete vidět například vyobrazení historických legend, jihočeskou svatbu, vodníky i s utopencem, nebo třeba Spejbla s Hurvínkem.

Půda Pohádkového domu je věnována současným loutkářům. Skrývá všelijaká pohádková zákoutí s vodníky, čerty, draky a loupežníky z okolních hvozdů a jiná tajemná stvoření.  Určitě vás uchvátí mechanický model pouti s ruským kolem. Ve stálé expozici najdete také tvorbu Petra Fidricha, odborníka na kamenosochařství, konkrétně keramické šachy a křeslo z dubového masivu. Mezi jeho zrealizované nápady patří i nábytek na dvorku, bar nebo stojany na víno.

Těšíte se na loupežníky z hvozdů Blanského lesa a Šumavy, nebo doktora Fausta s Kašpárkem a ďáblem? Zahrajete si s dětmi v loutkovém představení? Rodinná sbírka historických i novodobých loutek a marionet z dílen místních jihočeských, českých i zahraničních mistrů řezbářů a loutkářů v Pohádkovém domě v Českém Krumlově potěší celou rodinu.