Český Krumlov nabízí seniorům rozvozy nákupů potravin a léků

ilustrační foto (zdroj pixabay.com)

ČESKÝ KRUMLOV – Stejně jako v nouzovém stavu na jaře nabízí i nyní město Český Krumlov seniorům a lidem se zdravotním postižením pomoc s dovážkou nákupů a léků. Prostřednictvím městských sociálních služeb zajistí zdarma službu rozvozu dvakrát v týdnu.

Po dobu nouzového stavu opět nabízí město Český Krumlov pomoc potřebným s nákupy. Seniorům nad 65 let a osobám se zdravotním postižením zajistí nákup potravin, drogerie a léků a následně jejich rozvoz do místa bydliště. Službu rozvozu poskytne město zdarma, přičemž nákup si hradí klient sám. „Službu jsme opět aktivovali, abychom ochránili nejohroženější skupiny obyvatel před současnou vlnou epidemie koronaviru,“ uvádí starosta Dalibor Carda.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Nákupy a rozvoz zajistí město prostřednictvím městské společnosti Sociální služby SOVY. „Klienti si mohou službu objednat na českokrumlovském Odboru sociálních věcí a zdravotnictví na telefonním čísle 380 766 423,“ uvedla mluvčí města Petra Nestávalová. Sociální pracovníci budou přijímat konkrétní objednávky od klientů a předají pak objednávku pečovatelské službě, která zajistí nákup a donášku.

Podmínky pro poskytování služby

– senior (věk nad 65) nebo osoba se zdravotním postižením
– osoba nemá nikoho, kdy by jí tuto službu zajistil
– musí být podepsána smlouva o poskytnutí služby
– cena jednoho nákupu je maximálně 500 korun
– nákupy jsou zajišťovány v úterý a ve čtvrtek
– nákup je nutno uhradit při předání v hotovosti
– objednávat lze každý den od 8:00 do 11:00 hodin na Odboru sociálních věcí a zdravotnictví, telefonní číslo 380 766 423
– objednávka musí být provedena nejdéle den předem
– služba je poskytována zdarma na území města Český Krumlov po dobu nouzového stavu