Graffiti na informačních tabulích, vyvrácený čerstvě zasazený strom. Vandalové řádili v Lužánkách

Zdroj: Veřejná zeleň města Brna

BRNO – Případy neskutečného vandalismu řešila Veřejná zeleň města Brna. Na dětském hřišti a v parku v Lužánkách řádili neznámí výtržníci, kteří ničili, co jim přišlo pod ruce.

Na dětském hřišti našli zaměstnanci firmy vyvrácený strom, který před pár dny čerstvě zasadili. Podle informací se jednalo o starší děti. Případy ničení se rozšířily spolu s uzavřením škol. Kromě stromu se také našly poničené lavičky a dřevěný kůň, ztratilo se nerezové stavidlo. Jelikož škoda nepřesáhla deset tisíc korun, firma nic nehlásila na policii. „Zatím jsme vyvrácené stromy vrátili,“ posteskl si ředitel Veřejné zeleně Jozef Kasala.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Dalším úskalím, které musel řešit, byly informační tabule poškozené graffiti. Kromě desek v parku v Lužánkách se našly také poničené tabule v parcích Špilberk, Tyršův sad a Koliště. Po tomto činu byly následně vyměněny za nové.