Pomozte seniorům přečkat obtížný čas v izolaci. Stačí napsat dopis nebo vzkaz

Foto: město Kroměříž

KROMĚŘÍŽ – Papírové souznění je nový projekt, který připravují zaměstnanci kroměřížských sociálních služeb. Jeho cílem je pomoci klientům uzavřeným v domovech zvládnout obtížný čas, kdy jsou odříznutí od zbytku světa. Zapojit se může každý, stačí napsat obyčejný dopis nebo vzkaz.

Izolace seniorů, kteří byli zvyklí setkávat se s příbuznými a známými, není pouze nepříjemná, ale může být i nebezpečná. Pomoci jim může každá drobná aktivita, která je propojí s životem mimo zařízení. Papírové souznění, zkráceně P. S., umožní lidem pomoci prostřednictvím dopisu nebo vzkazu, který napíší a pošlou do organizace Sociální služby města Kroměříže, kde už najdou správného adresáta. Na odpověď pak seniorům stačí jen tužka a papír, většinou nepotřebují ani asistenci personálu.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Projekt by měl být spuštěn ve druhém listopadovém týdnu. „Věříme, že tak mohou vzniknout i dlouhodobá přátelství. Hledáme cesty, které spojí lidi s lidmi, ať už seniory z domovů s jejich vrstevníky, kteří žijí doma, nebo třeba s rodinami s dětmi. Připravena pomoci je řada partnerů a osobností, které nápad zaujal,“ doplnila ředitelka Sociálních služeb města Kroměříže Dagmar Klučková.

Aktivita P.S. je součástí projektu s názvem Alzheimerův uzel, který je zaměřený na podporu osob postižených demencí žijících v zařízeních kroměřížských sociálních služeb. Cílem projektu je zvýšení kvality sociálních služeb a sociální práce. Tento přístup klientům umožní spokojený a co nejpozitivnější život v zařízeních jak s využitím nejnovějších poznatků a techniky, tak zdravého selského rozumu, respektu, úcty a spolupráce.  Aktuální informace a přesné pokyny pro ty, kdo se budou chtít do programu zapojit, se již za několik dní objeví na webové stránce kroměřížských sociálních služeb.