Problémy s distanční online výukou? Rychlá technická pomoc existuje!

Žáci v základní škole. Ilustrační foto.

PRAHA – Dálková výuka dětí někdy bývá komplikována technickými problémy. Praha společně s Domy dětí a mládeže vytvořila specializované stránky, na kterých se můžete spojit s odborníky na výpočetní techniku, kteří vám rychle pomohou.

V poslední době se stává, že odborníci na školách jsou zahlceni řešením průběžně vznikajících problémů s distanční výukou, a tak je každá pomoc vítaná,“ uvedl hlavního města Prahy pro oblast školství Vít Šimral. Proto došlo k jednání s pražskými Domy dětí a mládeže, aby mohlo být technicky zabezpečeno řešení problémů s distanční výukou, pomocí jednoduchého formuláře, případně telefonicky.

Tým odborníků je připraven řešit problémy s různými komunikačními platformami. Stačí zadat svůj požadavek na stránkách www.pomocskolam.cz. Pomoc by měla být neodkladně poskytnuta tak, aby mohla probíhat distanční výuka bez dlouhodobějších komplikací. Tým tedy řeší patálie s připojením, nefunkční videokamerou či mikrofonem. O pomoc mohou pochopitelně požádat jak učitelé, tak i samotní žáci.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.