Prodejce v Králově Poli otevřel obchod s bižuterií, zakazoval v něm nosit roušky

Ilustrační foto.

BRNO – Nedodržování zákonů prokázal muž z Králova Pole, který navzdory vládním opatřením otevřel svůj obchod s bižuterií a na dveře dal oznámení, že vstup s rouškou je zakázaný. Hlídka jeho počínání vyhodnotila jako porušení a případ předala správnímu orgánu.

Strážníci se v úterý odpoledne vydali do provozovny, která měla být kvůli probíhající koronavirové pandemii zavřená. Místo toho je ale přivítala rozsvícená prodejna a volně přístupný prostor s bižuterií. „Na dveřích byla navíc nalepená cedulka s oznámením, že si prodejce ve svém obchodě nepřeje roušky,“ řekla k případu tisková mluvčí brněnské policie Markéta Skřivánková. Ochranu dýchacích cest neměl nasazenou ani sám obchodník.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Strážníci padesátiletého muže upozornili, že dle současných právních předpisů se na provozování jeho činnosti nevztahuje výjimka a obchod musí být zavřený. Muž je nyní podezřelý z porušení krizového zákona a zákona o ochraně veřejného zdraví. Jelikož šlo o souběh více přestupků, hlídka případ postoupila správnímu orgánu.