Proslulá svatební pekařka Otilie Moravcová oslavila v Opavě 101. jubileum

Foto: MSK - Náměstek Jiří Navrátil s Otilií Moravcovou během loňské oslavy

MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ – Oslava sto prvních narozenin paní Otilie Moravcové se konala 3. listopadu v opavském seniorském Domově Bílá Opava. Kvůli pandemii koronaviru se však oslava letos konala jen se zaměstnanci domova.

Náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Jiří Navrátil přesto oslavenkyni osobně přivezl kytici, dárkový koš s pochoutkami a hřejivou noční košili. Kvůli preventivním opatřením ale předal tyto dárky na zahradě domova jedné z pracovnic, která je s paní Otilií v blízkém kontaktu.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Když jsem se s paní Otilií v domově setkal přesně před rokem, měl jsem možnost zažít velmi příjemné chvíle. Malé oslavy se tenkrát kromě lidí z domova účastnila i milá rodina oslavenkyně,“ řekl náměstek Jiří Navrátil s tím, že si uvědomuje nelehkou situaci, ve které jsou letos senioři v domovech.

„Paní Otilii přeji co nejpevnější zdraví, ale také, aby ta těžká doba, kterou všichni prožíváme, byla co nejrychleji pryč,“ řekl ještě Jiří Navrátil.

Paní Moravcová pochází z jedenácti dětí. Dětství prožila ve Štěpánkovicích. V mládí, tak jako její maminka, pracovala jako pomocnice na panstvích. S manželem Pavlem vychovala pět dcer.

Otilie Moravová se celý život věnovala gastronomii, a to jak profesně, tak ve volných chvílích. Stala se proslulou kuchařkou a pekařkou na svatbách a její věnečky či koláčky byly vyhlášené v širokém okolí.

Foto: iPrima – Právě takové věnečky patřily ke gastronomickým specialitám paní Otilie Moravcové