Prostějov bude letos na Vánoce bez kluziště

PROSTĚJOV – Zřejmě pouze stánky, malé vánoční stromky a vánoční strom na náměstí T. G. Masaryka budou letos dokreslovat vánoční atmosféru města. Město nechce plýtvat finančními prostředky a dopředu zařizovat vánoční program s nejistou vyhlídkou.

„Epidemiologická situace je taková, jaká je, z úst nejvyšších představitelů České republiky i epidemiologů zaznívají odhady, že zpřísněná hygienická opatření budou trvat nejspíše až do Vánoc. Z tohoto důvodu jsme se rozhodli, že nebudeme riskovat plýtvání veřejnými finančními prostředky, a proto stavět kluziště ani objednávat kulturní program letos nebudeme,“ uvedla náměstkyně prostějovského primátora pro kulturu Milada Sokolová. Město stále počítá s tím, že alespoň několik stánků bude moci být umístěno na náměstí T. G. Masaryka. Stánky postaví pro případ, že alespoň prodej ručně vyráběných výrobků bude možný. „Také věříme, že děti z mateřských škol využijí možnosti tradičně nazdobit své malé stromky na náměstí, i když jich bude méně, protože děti ze základních škol bohužel zůstávají doma. A pochopitelně počítáme také s rozsvícením vánočního stromu i ozdobami na osvětlení. Bohužel bez doprovodného programu,“ dodala Sokolová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Město nevylučuje ani možnost vypsat výběrové řízení na dodavatele kluziště po novém roce za předpokladu, že to okolnosti umožní. Letošní vánoční a předvánoční čas bude prostě jiný, nicméně neznamená to, že musí být nutně horší. „Můžeme využít doby adventní k tomu, co bylo vlastně vždy její podstatou, tedy ke ztišení a zklidnění každého z nás. A k zamyšlení nad tím, zda se někdy nevěnujeme zbytečným rozmíškám a zda se ještě dokážeme radovat i z maličkostí. Hlavně je důležité, abychom tuto složitou dobu přečkali bez zbytečného a škodlivého stresu, ale s obezřetností a ve zdraví,“ dodal primátor města František Jura.