VIDEO: Vypil osm piv, sedl za volant a hrál si na závodníka

Ilustrační foto.

BRNO – Během večerní páteční kontroly nad dodržováním vládních nařízení na Šlapanicku nemohla ujít bedlivé pozornosti policistů rychlá jízda hnědé škodovky. Mladý řidič se tak předváděl před svými kamarády.

Řidič starší Octavie si spletl uličky malé obce se závodní dráhou a snažil se je projíždět smykem. V křižovatce ale při posledním manévru dostal smyk a v něm pak dojel až ke stojícím policistům. Ti okamžitě zjistili, že za divokou noční jízdu může především alkohol. „Dechovou zkouškou bylo totiž u muže naměřeno více než 1,5 promile. Navíc začal průběh kontroly policistům značně ztěžovat jeho namol opilý třiadvacetiletý spolujezdec,“ popsal zásah policejní mluvčí Petr Vala. Opilý spolujezdec opakovaně zakročující hlídku počastoval hrubými nadávkami a uklidnit jej tak musela až služební pouta a převoz do policejní cely. Předtím však policistům ještě stihl nadýchat přes 2 promile alkoholu. Nyní mu za jeho chování hrozí několikatisícová sankce. Osmadvacetiletému řidiči zase hrozí stíhání za trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Ale ani zbývající dva muži z posádky nedopadli o moc lépe, protože automobilem cestovali bez povinné ochrany dýchacích cest. „Jim tak za jejich provinění od správního orgánu hrozí také tučná pokuta,“ doplnil Vala.