Cizinec přejížděl koleje na červenou. Strojvedoucí bleskově zareagoval

Ilustrační foto

TŘEBÍČ – Policisté zadrželi řidiče kamionu, který blokoval železniční přejezd v době, kdy na něm svítila červená. Muž se tak dopustil závažného trestného činu, za který hrozí jak pokuta, tak v případě opakování až půlroční zákaz řízení.

Řidič nákladního vozu Mercedes Benz s návěsem, bulharské národnosti, přejížděl ve středu 4. listopadu odpoledne nedaleko Vladislavi přes železniční přejezd. V té době zde svítila výstražná světla a místem měl projet vlak. „Řidič nereagoval na červená výstražná světla ani na spouštějící se železniční závoru. Vjel do prostoru přejezdu, kde poté závora dopadla na nákladní vozidlo, čímž došlo k jejímu poškození. Závozník závoru zvednul a řidič dál pokračoval v jízdě,“ informovala mluvčí policie Jana Kroutilová.

Nehodě zabránila jen duchapřítomnost strojvedoucího, který kamion včas uviděl a stihl tak zabrzdit. Řidič velmi rychle z místa odjel. Policistům se jej podařilo zastihnout až v Náměšti nad Oslavou na ulici Brněnská. Dechová zkouška u něj vyloučila alkohol.

Osmačtyřicetiletý řidič je podezřelý ze závažného protiprávního jednání, na místě zaplatil stanovenou kauci. Policisté případ dále šetří.