Dálnici D1 uzavřely hromadné nehody na 183. a 187. kilometru

zdroj: HZS JMK

BRNO-VENKOV – Ve čtvrtek o půl druhé odpoledne se stala na 187,5. kilometru dálnice D1 ve směru na Brno hromadná nehoda dvou kamionů a pěti osobních vozidel. Za půl hodiny se stala další nehoda.

Dálnice byla uzavřena a provoz byl odkláněn přes nedalekou čerpací stanici MOL. Jeden člověk byl lehce zraněn. Hasiči naštěstí při této nehodě nemuseli nikoho vyprošťovat. „Pacientem byl muž středního věku, byl při vědomí, k vyloučení vážnějších zranění jsme jej převezli do Fakultní nemocnice Brno v Bohunicích,” sdělila mluvčí záchranné služby Michaela Bothová. Ale opět jak to bývá kvůli nepozornosti řidičů v koloně, došlo o půl hodiny později před předchozí nehodou na 183. kilometru dálnice D1 k další havárii tří kamionů. Při ní hasiči museli jednu osobu vyprošťovat. „Muž utrpěl středně těžká zranění, po ošetření jsme ho předali lékařům ve Fakultní nemocnici Brno,“ uvedla mluvčí zdravotnické záchranné služby Michaela Bothová. Provoz v tomto místě je možný jen v jednom jízdního pruhu. K navršení všeho musí ještě řidiči omezit rychlost na 235,6. kilometru, kde je kvůli překážce pravý pruh neprůjezdný. Předpokládá se, že odklízecí práce u obou hromadných nehod budou trvat do 17 hodin.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.