Fakultní nemocnice Brno připomínala napoleonskou bitvu i halloweenské řádění

Zdroj: FN Brno

BRNO – Neobvyklý úkaz zažilo Transfúzní a tkáňové oddělení Fakultní nemocnice Brno. Deset nadšenců do napoleonských válek tam totiž přišlo darovat krev. V pondělí se zase oddělení odělo do halloweenského hávu.

Odběr krve proběhl dnes, 5. listopadu. Dobrovolníci chtěli sice přijít darovat krev v termínu oslav letošní výroční bitvy u Slavkova, ale v tomto datu se odběry nekonaly, proto se zastavili právě dnes. „Deset osob zapálených do napoleonského období celkem darovalo 4,5 litru krve,“ pochvaluje si tisková mluvčí Veronika Plachá. Pro personál oddělení to byl také velký zážitek, protože jen málokdy se podaří, aby v křesle seděl napoleonský voják nebo markytánka. Nadšenci tak udělali dobrý skutek a přitom vykouzlili úsměv na tváři zdravotníků.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Podobný, ale opačný zážitek měli lidé, kteří přišli darovat krev v pondělí 2. listopadu. Oddělení se proměnilo v halloweenský prostor. Sestřičky se zde převlékly do strašidelných kostýmů, atmosféru dotvořili také kostlivci, netopýři a vykrajované dýně. Speciálního odběru se zúčastnilo 70 dárců, z toho deset jich darovalo krev poprvé.