Hustý kouř v Ďáblicích a okolí! Nevětrejte, hořela tu skládka

Zdroj: HZS Praha

PRAHA – V noci hořely lisované balíky s odpadem na skládce v Ďáblicích. Hustý kouř zahalil okolí, hasiči doporučovali nevětrat. Hasební práce pokračovali až do ranních hodin.

Ve čtvrtek pátého listopadu od půlnoci zasahovalo několik profesionálních a dobrovolných jednotek hasičů u požáru na volném prostranství skládky v pražských Ďáblicích,“ informoval mluvčí pražských hasičů Martin Kavka. Hořely zde lisované balíky s odpadem, které byly vyskládány až do výšky čtyř metrů.

Lokalizace požáru byla ohlášena čtvrt hodiny po půlnoci. Na zkrocení ohně byly použity čtyři proudy vody. Hořelo na ploše dvacet krát osm metrů a chemici během zásahu měřili škodlivé koncentrace v ovzduší. „Ty byly naměřeny pouze v nejbližším okolí požáru,“ doplnil mluvčí. Přesto hasiči nedoporučili obyvatelům v Ďáblicích a části Střížkova větrání.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Kouř způsobil nižší viditelnost v okolí skládky a také na dálnici D8 a v ulicích Proseka a Ďáblic,“ uvedl Kavka. Skrytá ohniska požáru hasiči dohašovali až do páté hodiny ranní. Pomocí nakladače byl odpad rozhrabáván. Vzhledem k tomu, že hořel odpad, budou škody minimální, příčiny požáru šetří hasičský vyšetřovatel.

Zdroj: HZS Praha