Kraj omezuje autobusovou dopravu

OLOMOUCKÝ KRAJ – V souvislosti s uzavřením škol přistoupil Olomoucký kraj k dočasnému omezení některých autobusových linek. Ty od pátku 6. listopadu přejdou do takzvaného prázdninového režimu – nebudou tedy vypravovány spoje, které obvykle sváží děti do škol a zpět.

„Jedná se o dočasné opatření. Jakmile mimořádná situace v souvislosti s koronavirem skončí, autobusová doprava se vrátí do normálního režimu,“ uvedl Michal Zácha, náměstek hejtmana Olomouckého kraje pro oblast dopravy.Omezení se nyní dotkne pouze autobusových linek, jejichž objednavatelem je Olomoucký kraj. Hejtmanství tak chce zamezit plýtvání finančními prostředky na provoz spojů, které by jezdily prázdné. I přes tyto změny zůstává 93 procent spojů zachováno tak, aby byla zajištěna doprava do zaměstnání a k lékařům. Vlakové dopravy se změny netýkají.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Informace o aktuálních jízdních řádech najdete na webu CESTOJOK nebo IDSOK, případně si můžete zavolat na infolinku Integrovaného dopravního systému Olomouckého kraje, číslo 588 88 77 88.  Vláda uzavřela v průběhu října a na začátku listopadu postupně všechny školy kromě mateřských kvůli rostoucímu riziku šíření koronaviru.