Mezi Orlovou a televizí Nova to vře, starosta vyzval televizi k nápravě skandálních tvrzení

Těžba. Ilustrační foto.

ORLOVÁ – Starosta města Miroslav Chlubna vyzývá vedení soukromé české televize Nova k nápravě tvrzení, která dle jeho názoru poškozují image města.

Trnem v oku starostovi Orlové je především reportáž ze dne 2. listopadu, která dle starosty označuje Orlovou mimo jiné také jako hlavní město pervitinu.

„Orlové se někdy přezdívá hlavní město pervitinu. Leží uprostřed černouhelného revíru s poddolovanou krajinou, která se občas propadne. Ve městě jsou romská ghetta i centra ultrapravice,“ upřesňuje problémová tvrzení televize Nova na adresu Orlové starosta města Miroslav Chlubna.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Uvedenou citaci starosta důrazně popírá, což dokládá například výsledky měření odpadních vod v České republice v rámci projektu Dragon, ale také dalšími odkazy.

„V Orlové není znám propad krajiny, který by se udál za posledních 30 let. Propady byly v Ostravě a v obci Doubrava. Proč je s Orlovou spojován propad krajiny? Žádáme o doložení propadu krajiny ve spojení s Orlovou, nebo o omluvu v poledních zprávách,“ dodává v dopise televizi Nova starosta města Orlové.

Podobě se starosta města v dopise vyjadřuje o romských ghettech, když píše, že: „V Orlové máme jedno romské ghetto, které je velmi vzdáleno klasickému pojetí romského ghetta. Tvrzení, že zde máme romská ghetta, je nepravdivé. Podobně jako tvrzení o centru ultrapravice. Proč tedy ve vysílání zazněly tyto informace?“

Starosta také žádá doložení tvrzení o ultrapravici v Orlové. Chlubna dodává, že žádné z těchto tvrzení televize Nova na adresu města Orlová není pravdivé a chce, aby televize svá tvrzení buď doložila anebo se městu omluvila v poledních zprávách.

Celý text dopisu starosty Orlové televizi Nova k reportáži je k dispozici na webových stránkách města zde.