Muž usnul v nastartovaném voze. Málem vyvázl jen s pokutou, pak ale udělal chybu!

Ilustrační foto. Zdroj: MP Praha

PRAHA – V Holešovicích usnul opilý muž v zaparkovaném vozidle. Hlídku přivolala pozorná žena. Z důvodu nedostatku důkazů dostal muž pouze pokutu za špatné parkování. Pak ale udělal velkou chybu.

Ve středu večer zavolala na linku 156 žena s tím, že v křižovatce ulic Heřmanova a Řezáčovo náměstí stojí nastartované vozidlo a v něm spí řidič,“ uvedla kuriózní případ mluvčí pražských strážníků Irena Seifertová. Strážníci na uvedené místo dorazili během tří minut a skutečně nalezli mladého muže, jak má hlavu opřenou o volant. Z důvodu oprávněné obavy o jeho zdraví, otevřeli dveře vozu a vyvalila se na těžká vůně zkonzumovaného alkoholu.

Muž byl po probuzení zcela mimo realitu a neustále něco mumlal a sahal po řadící páce,“ doplnila mluvčí. Vzhledem k tomu, že bylo vozidlo stále nastartované, hrozilo, že se opilému muži podaří zařadit rychlostní stupeň a způsobit ještě nějakou škodu. Už totiž stál na chodníku. Strážníci proto motor vypnuli a klíčky vytáhli ze zapalování. I proto, aby řidič náhodou neodjel.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Následovala kontrola totožnosti, kdy sedmadvacetiletý muž strážníkům uvedl, že nikam nejel, jen si po práci sedl do vozu. Orientační dechová zkouška odhalila 1,5 promile alkoholu u potenciálního řidiče. Přivolaná hlídka Policie ČR zjistila, že není dostatečně prokázané, že opilý muž řídil a předala věc opět strážníkům k dořešení. Ti vyřešili parkování na chodníku pokutou dva tisíce korun a také domluvili řidiči, že nemůže nikam jezdit a musí si někoho zavolat, aby vozidlo přeparkoval správně.

Strážníci vrátili řidiči klíčky a jeli řešit jiný případ. Ovšem všimli si, že řidič nastoupil do vozidla a se zhasnutými světly přejel do vedlejší ulice, kde zaparkoval. Hlídka tedy přejela za jeho vozidlo a započala nové řízení. Dechová zkouška nyní skončila ještě s vyšší hodnotou. „Případem se začala zabývat Policie ČR,“ uzavřela mluvčí.