Prachatická nemocnice omezila gynekologicko-porodnickou pohotovostní ambulanci

Nemocnice Prachatice (zdroj jihnem.cz)

PRACHATICE – Prachatická nemocnice musela dočasně od této středy omezit pohotovostní ambulanci v rámci Gynekologického oddělení. Důvodem je onemocnění většího počtu personálu. Gynekologická ambulance tu pak bude fungovat pouze dva dny v týdnu, a to pro objednané pacientky.

„Počet našeho personálu, který se léčí s nemocí Covid-19 bohužel neklesá. Ačkoli se již někteří zaměstnanci po úzdravě vrací zpět na svá pracoviště, potýkáme se s dalšími nově nakaženými zdravotníky. Nově evidujeme dva nakažené lékaře Gynekologicko-porodnického oddělení. Nejsme tak schopni personálně zajistit čtyřiadvaceti hodinovou ambulanci,“ uvedl předseda představenstva prachatické nemocnice Michal Čarvaš.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Podle jeho slov zde bude pro ambulantní pacientky fungovat gynekologická ambulance MUDr. Cinádrové, a to ve dnech pondělí a čtvrtek, v čase 8:00 až 14:00 hodin. „Ta se postará o objednané pacientky i kontroly v rámci předporodní péče a převezme dočasně i pacientky MUDr. Říhy,“ dodal Čarvaš.

Vedení prachatické nemocnice věří, že toto omezení bude trvat jen nezbytně nutnou dobu a poté se s návratem personálu rozsah péče vrátí do původní podoby. „Omlouváme se pacientkám a děkujeme za pochopení. V rámci urgentních stavů doporučujeme kontaktovat Gynekologicko-porodnické oddělení Nemocnice Český Krumlov nebo další sousední jihočeské nemocnice,“ uzavírá Čarvaš.