Rekonstrukce Senovážného náměstí v Budějovicích se blíží ke konci

Senovážné náměstí v Českých Budějovicích (zdroj město České Budějovice)

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Stavební práce na Senovážném náměstí v jihočeské metropoli se chýlí ke konci. Aktuálně se zde dokončují přestupní zastávky městské hromadné dopravy, autobusový bypass a napájecí i propojovací kabely. Příští víkend pak dojde k položení povrchu.

„Hotové jsou už zastávky městské hromadné dopravy, veřejné osvětlení i nasvětlení přechodu u křižovatky ulic Lidická a Dukelská, konstrukční vrstvy vozovky v prostoru bypassu a pokládka nových napájecích a propojovacích kabelů světelné signalizace od stávajícího zapínacího místa do nového elektroměrového rozvaděče včetně přístřešku pro dopravní řadič,“ říká primátor Jiří Svoboda.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Aktuálně je na místě prováděna úprava chodníků. „Živičné povrchy by měly být, podle projektové dokumentace, položeny o víkendu čtrnáctého a patnáctého listopadu, kdy dojde k úplné uzavírce náměstí,“ dodává náměstek primátora Petr Holický. Současně s pokládkou povrchů bude posunuto trolejové vedení a následně bude provedeno vodorovné dopravní značení. Veškeré práce by měly skončit do konce listopadu 2020.