Seniorce se udělalo špatně v těžce přístupné chatce

Ilustrační foto.

BRNO – Strážníci městské policie Brno řešili případ dvaaosmdesátileté ženy, které se přitížilo, zatímco byla ve své chatce u brněnské přehrady. Hlídka musela spolupracovat s poříční jednotkou, aby ženě pomohla.

Včera večer se na operační středisko obrátili jihomoravští záchranáři s prosbou o pomoc. V chatové oblasti brněnské přehrady potřebovali pro nemocnou seniorku uspíšit převoz do nemocnice. „Zdravotníci se k ženě dostali, i když terén byl špatně přístupný, ale sanitku museli nechat stát asi sto metrů od chatky,“ líčí tisková mluvčí Markéta Skřivánková. Na místo proto přispěchala na pomoc i poříční jednotka, jelikož cesta k místu byla rozblácená a hrozilo uklouznutí. Zdravotníci pacientku naložili na speciální nosítka a společně se strážníky ji pak opatrně snesli k sanitce, kde jí poskytli další péči a poté ji převezli do nemocnice.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.