Silnice u Bojkovic je uzavřená, došlo tu k sesuvu

Ilustrační foto

UHERSKOHRADIŠŤSKO – Vlivem deštivého počasí došlo na krajské silnici z Bojkovic do Rudimova v podmáčeném terénu k sesuvu půdy. Cesta je uzavřena a řidiči musí využít objízdnou trasu.

K sesouvání části vozovky došlo na asi padesátimetrovém úseku silnice III/49515 mezi Bojkovicemi a Rudimovem na okraji lesa. Kvůli bezpečnosti byl úsek zcela uzavřen v pondělí 2. listopadu. Pro cestu z Bojkovic do Rudimova mohou řidiči využít objízdnou trasu přes Pitín a Slavičín.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Pohyby podmáčené vozovky zaznamenali silničáři na zasaženém úseku už v půlce října. Aby vozidla nenajela na poškozenou část vozovky, zúžili průjezd dopravním značením. „Sesuv terénu však vlivem vydatných dešťů dále pokračoval, a tak bylo nakonec nezbytné uzavřít celou silnici a poslat motoristy na objízdnou trasu přes Slavičín,“ uvedl ředitel Ředitelství silnic Zlínského kraje Bronislav Malý.

Ředitelství už obdrželo první vyjádření geologa. Podrobnější průzkum bude možný, až rozbahněný terén aspoň částečně vyschne. „Předpokládáme, že by stavební práce na zpevnění tohoto místa a na opravě silničního tělesa včetně odvodnění mohly proběhnout do konce prvního pololetí roku 2021,” odhaduje ředitel Malý.