Syn se několikrát vloupal do domu vlastních rodičů. Kradl jídlo i peníze

Ilustrační foto

OTROKOVICE – Až osmiletý trest hrozí dvaatřicetiletému muži z Otrokovic, který se během nouzového stavu dopustil několika krádeží. Za oběť si přitom vybral vlastní rodinu. Dnes skončil ve vazbě.

Od půlky října do začátku listopadu se celkem třikrát dostal přes plot rodinného domu svých rodičů, ačkoliv měl zákaz na pozemek i do domu vstupovat. „V prvním případě navíc poškodil zámek vstupních dveří a odcizil z domu potraviny, kosmetiku a holicí strojek, ve druhém případě chtěl přespat v přístřešku u domu, v čemž mu zabránila jeho matka, která na místo přivolala policisty, a ve třetím případě odcizil z ložnice svých rodičů 4500 korun,“ popsala policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Teď čelí obvinění z krádeže a porušování osobní svobody. „Muž byl již dvanáctkrát řešen v přestupkovém řízení v Otrokovicích i ve Zlíně a navíc byl za stejnou trestnou činnost v loňském roce potrestán podmíněným trestem. Nyní podali kriminalisté návrh na jeho umístění do vazby, což soudce okresního soudu akceptoval a policisté z pohotovostního a eskortního oddělení dnes muže převezli do vazební věznice v Olomouci,“ dodala Monika Kozumplíková.