Bezpečnost na internetu očima žáků a studentů. Kraj vyhlásil novou soutěž

Ilustrační foto

KRAJ VYSOČINA – Již 10. ročník soutěže Nevěř všemu na netu vyhlašuje kraj pro žáky základních a středních škol. Na všechny oceněné čekají lákavé výhry, jako třeba, tablety, mobilní telefony, flashdisky a mnoho dalších cen.

Soutěž se tentokrát zaměřuje na pravdivost a důvěryhodnost informací na internetu i na rizika, která internet přináší, a také na fake news. Soutěžící mohou natáčet videa, namalovat plakáty či komiksy nebo vytvářet powerpointové prezentace. Jednou z kategorií, kde mohou ukázat svou kreativitu, je výroba deskových a karetních her. „Příprava soutěžních prací může být aktuálně využitelná při online výuce, kde učitelé mohou s žáky probrat témata dezinformací a soutěžní práci pak žáci připraví doma,“ uvedla koordinátorka pracovní skupiny Lucie Časarová.

Soutěžit mohou jak jednotlivci, tak i skupiny o maximálně pěti členech. V rámci jedné třídy se může zapojit i více soutěžících nebo skupin. Soutěžní práce mohou žáci a studenti zasílat do 31. prosince 2020 na krajský úřad. Škola, ze které vzejde nejúspěšnější soutěžící, získá 20 000 korun.

Zde naleznete podrobná pravidla soutěže.