Cenově dostupné obědy pro děti i seniory? Seznam restaurací bude na jednom místě

Příprava obědů. Ilustrační foto: T. Branda.

PRAHA – Nakrmit školáky v rámci uzavřených škol je pro mnoho rodičů náročné. Proto Praha přišla s projektem, kde pomocí interaktivní mapy propojí restaurace, které jsou schopné uvařit kvalitní a cenově dostupná jídla. I pro seniory.

Chceme rodičům nabídnout další alternativu zajištění obědů pro jejich děti. Chceme zajistit možnost stravování z nejbližšího okolí a to i seniorům. Zapojené restaurace by měly poskytnout dětské jídlo za padesát korun bez daně z přidané hodnoty a jídlo pro seniory za osmdesát korun bez daně,“ uvedl náměstek primátora hlavního města Prahy Petr Hlubuček.

Tento projekt chce pomoci nejen rodičům a seniorům, ale i podnikatelům v gastronomii, kteří jsou opatřeními v rámci boje s novým koronavirem velmi zasaženi. „V této nelehké době je třeba si navzájem pomoci,“ uvedl radní hlavního města Prahy pro oblast školství Vít Šimral. Důležité je stanovení pevné ceny za jídlo, která se příliš neliší od částky, kterou rodiče běžně platí ve školních jídelnách a zajistí kvalitní pokrm.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Již druhý den po zveřejnění záměru, se ozvalo několik desítek restaurací z různých částí Prahy, které se do projektu chtěly zapojit. Tento zájem mne velmi těší. Chápu, že tento projekt není vhodný pro všechny restaurace. V Praze jsou tisíce restaurací a chceme zapojit všechny ty, kterým tato myšlenka v těžké době dává smysl,“ doplnil Petr Hlubuček. Od dnešního poledne se mohou restaurace registrovat na stránkách projektu. Pak zde rodiče i senioři najdou všechny potřebné informace.