Cizinec přejel přes hranice opilý a zdrogovaný

JESENICKO – Policisté zastavili 29letého cizince 23. října v rámci dopravně bezpečnostní akce v Bernarticích na Jesenicku. Při dechové zkoušce řidič nadýchal bezmála 0,4 promile, ale při komunikaci s mladým řidičem měli policisté také podezření na drogy. Nemýlili se, test na drogy byl pozitivní na amfetamin.

23. října podvečer zastavili policisté v rámci dopravně bezpečnostní akce v Bernarticích na Jesenicku 29letého cizince. Policisté vyzvali mladého řidiče Fabie, aby se podrobil dechové zkoušce, při níž řidič tehdy nadýchal bezmála 0,4 promile. „Protože policisté při komunikaci s řidičem pojali podezření, že by mohl být také pod vlivem drog, vyzvali jej, aby se podrobil také orientačnímu testu na přítomnost omamných a psychotropních látek. Ten vyšel pozitivní na amfetamin,“ uvedla policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová. Řidič proto absolvoval také lékařské vyšetření spojené s odběrem krve a z toxikologického rozboru vyvstalo podezření, že nebyl vůbec schopen bezpečně řídit. Řidič je nyní podezřelý z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky a v případě uznání viny mu hrozí mimo jiné až rok za mřížemi.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .