Frýdek-Místek plánuje ohňostroj, ale o vánočních trzích ještě není rozhodnuto

Ohňostroj. Ilustrační foto: K. Bílková.

FRÝDEK-MÍSTEK – Město plánuje ohňostroj, avšak vedení samo přiznává, že otázka konání vánočních trhů je stále otevřená. O trzích se rozhodne později dle aktuální situace.

Vánoční výzdoba ale bude taková, na jakou jsou obyvatelé zvyklí. Vánoční strom se rozsvítí již 27. listopadu a město plánuje také ohňostroj k příchodu Nového roku.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Ohňostroj nezavrhujeme a plánujeme ho uskutečnit stejně jako každým rokem o půlnoci na Silvestra. Máme za to, že je lepší jeden centrální ohňostroj než spousta malých soukromých pyrotechnických projekcí, které se nezřídka konají na nevhodných místech a za nejasných bezpečnostních podmínek,“ upřesňuje náměstek Machala z města.

Ohňostroj má vyjít město až na 200 tisíc korun bez daně z přidané hodnoty. Jedna z novinek bude například to, že most přes Ostravici bude v běžném provozu, a to protože pravděpodobně bude platit zákaz shromažďování velkého počtu lidí na jednom místě.