Ivo Vondrák opět Moravskoslezským hejtmanem

Ivo Vondrák. Foto: Krajský úřad Moravskoslezského kraje.

OSTRAVA – Zastupitelstvo Moravskoslezského kraje opět zvolilo Ivo Vondráka hejtmanem. Vondrák kandidoval za hnutí ANO 2011 a vedl kraj v předchozím období.

Společně s volbou hejtmana na další období zastupitelstvo zvolilo radu kraje, která bude mít jedenáct členů, stejně jako v předchozím období. Pro Vondráka hlasovalo 51 z 63 přítomných zastupitelů. Zbytek se zdržel hlasování.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Prvním náměstkem hejtmana kraje pro průmysl, energetiku a chytrý region se stal Jakub Unucka. Náměstkem hejtmana pro kulturu a památkovou péči bude Lukáš Curylo, dopravu bude mít na starost náměstek hejtmana Radek Podstawka, který je oproti minulému období v krajské radě nováčkem,“ upřesňuje některé členy rady tisková mluvčí kraje Nikola Birklenová.

Jedná zastupitelstva bude také možno sledovat na webových stránkách kraje. Ještě doplníme, že ve volbách hnutí ANO získalo 24 křesel, ODS a TOP9 má 10 křesel, KDU-ČSL má sedm křesel a ČSSD má křesel pět. V zastupitelstvu je také Česká pirátská strana, která má devět zastupitelů, Svoboda a přímá demokracie s šesti zastupiteli a KSČM se čtyřmi členy.