Jak funguje doprava na jižní Moravě v době covidové

ilustrační foto: IDS JMK

JIHOMORAVSKÝ KRAJ – Většina linek regionálních autobusů a městská doprava v Brně jezdí podle prázdninových jízdních řádů. Vlakové linky jezdí obvykle podle běžných jízdních řádů pro pracovní dny.

Od 10. 11. je upraven jízdní řád linky R11. Aktuální přehled vlakových změn je uveden na webu www.idsjmk.cz. I nadále jsou v provozu všechny přeshraniční krajské linky na Slovensko a do Rakouska. Zrušeny jsou všechny regionální noční autobusové spoje (linky s číslem nad 100). Noční vlaky jezdí bez omezení, kromě linky S4. S příchodem podzimu ubývá výluk i změn v dopravě. Jsou jen drobnějšího rázu a řada začíná až za delší dobu. O víkendu a příští týden stojí za zmínku zejména pokračování výluky tramvají 8 a 10 do Líšně a na Stránskou skálu a změna tras linek 105 a 165 na Pohořelicku.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Dlouhé období dešťů snad skončilo. Tak stojí za zvážení, zda nevyužít jednu z posledních možností, kdy je ještě krásné barevné listí na stromech. Výlety do přírody jsou povolené a vlaky ani autobusy nejsou nijak zvlášť plné. Využijte sluníčko k načerpání vitamínu D.