Máte svůj oblíbený strom a k němu zajímavý příběh? Zapojte se do soutěže

Ilustrační foto.

VALAŠSKO – Muzem regionu Valašsko spolu se Střední školou Kostka připravilo zajímavou akci s názvem Můj strom a jeho příběh. Kreslíři či fotografové mohou až do konce školního roku posílat fotografie či obrázky svého oblíbeného stromu spolu s příběhem, který se k němu váže. Nebudou chybět ani doprovodné aktivity v muzeu.

Vše začalo 10. ročníkem osvětové kampaně Stromy a my, kdy Kostka pořádala fotografickou soutěž Můj strom. Úkolem účastníků bylo vyfotit strom, který je nějakým způsobem zaujal. „Pro mnohé to byla skvělá příležitost vydat se na procházku do přírody, jiní lovili snímky ve svém blízkém okolí. V obou případech ale bylo důležité dívat se pozorně kolem sebe, a tak trochu nahlédnout i do sebe,“ upřesnila organizátorka akce Jaroslava Ševčíková. Škola se tak rozhodla na akci navázat a dopřát ji i veřejnosti.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Fotografie a obrázky svých stromů doplněné o zajímavý příběh můžete zasílat na emailovou adresu jaroslavasevcikova@seznam.cz, vyhodnocení bude probíhat průběžně a o výsledcích budou všichni informováni. První soutěžní práce už dorazily. „Děti ze vsetínské školky Na kopečku nám například poslaly foto svého oblíbeného stromu, který jim v létě poskytuje stín na školní zahradě. Snímek doplnily i tím, jak si pod takovým stromem hrát. Studentka Střední školy Kostka zase vyfotila strom, pod kterým se jí nejlépe učí,“ doplnila Ševčíková.