Muž v Prostějově se zbavil odpadu u hřbitova. Hrozí mu vysoká pokuta

PROSTĚJOV – Městská policie v Prostějově řešila letos už desítky případů, kdy občané odložili odpad mimo kontejnery. Takový případ se stal i v neděli 1. listopadu, když muž založil skládku u hřbitova v Žešově. Nyní mu hrozí vysoká pokuta.

V tomto článku jsme vás včera informovali o tom, že městská policie v Prostějově letos od začátku roku řešila 72 případů, kdy občané uložili odpad mimo kontejnery. Takový případ se stal i v neděli 1. listopadu v odpoledních hodinách, kdy se na linku městské policie obrátila žena s tím, že viděla muže, který založil skládku u hřbitova v Žešově, místní části Prostějova. Na místo vyrazila hlídka strážníků. Zde kontaktovali oznamovatelku, další svědci událost potvrdili. „Oznamovatelka se pokusila muže na nevhodné jednání upozornit. Ten na její výtky nereagoval,“ uvedla mluvčí Městské policie Prostějov Tereza Greplová. Po vytažení odpadu z auta a jeho uložení na zem vedle kontejneru rychle nasedl do auta a odjel pryč. Šetřením se strážníkům podařilo zjistit provozovatele auta. Jedná se o jednačtyřicetiletého muže s bydlištěm mimo Prostějov. Tím, že odložil odpad mimo místa k tomu určená, je dotyčný muž důvodně podezřelý z přestupku podle zákona o odpadech. Záležitost byla předána k projednání příslušnému správnímu orgánu. V případě prokázání viny hrozí jednačtyřicetiletému muži pokuta do výše 50 tisíc korun.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .