Plzeň spustila svůj oficiální informační web o koronaviru

PLZEŇ – Máte už pocit, že v záplavě informací týkajících se COVIDU-19 se tak trochu ztrácíte? Pak by vám mohl pomoci nový oficiální web, který spustilo město Plzeň.

Občanům v přehledné a intuitivní formě poskytuje základní informace, souhrn platných opatření, odkazy na nejdůležitější kontakty i praktické rady. „V posledních týdnech jsme cítili, že musíme občanům nabídnout k tématu koronaviru v Plzni přehlednější zdroj informací. Zásadně totiž narostl obsah a stále roste počet různých platných či upravovaných a aktualizovaných vládních opatření, odkazů a podobně, v nichž se člověk ztrácí. Potřebovali jsme řešení, jak Plzeňana nezahltit desítkami odkazů, ale naopak, jak mu hledání informací usnadnit. A to se podařilo,“ uvedl primátor města Plzně Martin Baxa.

Staňte se členy FB skupiny Život v Plzeňském kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

V souvislosti s novým webem město zřídilo i e-mailovou adresu koronavirus@plzen.eu, kam lidé mohou posílat své dotazy, na něž nenajdou odpovědi na „covid stránkách“ Plzně. Oficiální informační web Plzně ke koronaviru vychází z manuálu jednotného vizuálního stylu západočeské metropole, pracuje se základními barvami zelené a žluté, dodržuje font písma. Jeho struktura je jednoduchá a přehledná. Z hlavní stránky vedou klíčové odkazy do sekcí: Nabízím pomoc, Potřebuji pomoc, Jsem nemocný, Mám dotaz. Lidé najdou i odkazy na sekce Úřady a instituce, Aktuality z Plzně, Opatření pro ČR, Nejčastěji kladné dotazy a další. Samozřejmostí jsou možnosti prokliku na stránky různých institucí, jakou jsou Ministerstvo zdravotnictví České republiky, Krajská hygienické stanice Plzeňského kraje a další.

Adresa webu je: https://koronavirus.plzen.eu.