Podezřelý porušil zákaz pobytu v Brně, upozornil na sebe napadením ženy

Ilustrační foto.

BRNO – Když strážníci řešili případ napadení ženy, netušili, že muž je ještě větší oříšek než se zdálo. Kromě přestupku proti občanskému soužití měl totiž muž zákaz pobytu v Brně.

Napadená mladá žena vytočila ve čtvrtek večer linku 156 a postěžovala si, že u trolejbusové zastávky v Pisárkách ji ublížil neznámý muž. Na místo dorazila hlídka, které žena řekla, že podezřelý ji nejdříve na ulici oslovil a když na jeho nesrozumitelná slova nereagovala, kopl ji do nohy. „Přivolanou hlídku také ujistila, že je v pořádku a lékařské ošetření nepotřebuje,“ popisuje tiskový mluvčí Pavel Šoba. Strážníci se porozhlédli po výtržníkovi a našli ho nedaleko. Nakonec se jim třiatřicetiletý muž přiznal. Jelikož u sebe neměl doklady, musela k ověření osobních údajů přijet republiková policie. Ta zjistila, že muž porušil soudem daný zákaz pobytu v Brně. Muž je nyní podezřelý z trestného činu a policie si ho převzala.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.