Podomní prodej v Praze je zakázán. Přesto možná i u vás už někdo zazvonil s nabídkou

ilustrační foto

PRAHA – Přestože je podomní prodej v Praze zakázán, občas se najdou podnikavci, kterým to nevadí. Tentokrát se našla dvojice v Řepích, kde nabízeli servis oken a prováděli průzkum trhu v terénu.

Služba až do domu. Problém je v tom, že si ji nikdo neobjednal. Dva mladíci procházeli ulicí Makovského a nabízeli obyvatelům domů servis oken. Na jejich počínání upozornil jeden z obyvatel domu městskou policii a ta se na místo okamžitě dostavila. „Mladíci uvedli, že nabízejí služby a zároveň dělají průzkum pro firmu, která se servisem oken zabývá,“ uvedla mluvčí pražských strážníků Irena Seifertová.

Další zádrhel nastal ve chvíli, kdy mladíci nedokázali na místě věrohodně doložit svoji totožnost. Proto museli být převezeni na služebnu Policie ČR. Ovšem deliktem na poli tržního řádu, kam spadá i podomní prodej, se bude zabývat příslušný správní orgán. Tomu budou osmnáctiletí mladíci své počínání vysvětlovat.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.