Pro cigarety a alkohol přišel muž do prodejny s nožem v ruce

ilustrační foto

TŘEBÍČ – Policistům se podařilo bleskově objasnit loupežné přepadení prodejny. Zadrženému muži nyní hrozí až desetiletý pobyt za mřížemi.

K loupežnému přepadení došlo ve středu 4. listopadu před šestou hodinou večer v Hrotovicích. Pachatel si vyhlédl prodejnu potravin a po vstupu dovnitř začal s nožem v ruce ohrožovat prodavače. Chtěl nejen cigarety a alkohol, ale i peníze. „Své jednání umocňoval výhružkami a pohyby nožem. Pachateli se podařilo získat cigarety a alkohol, vše v hodnotě necelých 300 korun, poté z místa utekl,“ informovala mluvčí policie Jana Kroutilová. Nebezpečného muže začaly okamžitě hledat policejní hlídky, přítomen byl také psovod se psem. Právě tomu se během krátké doby muže podařilo najít.

Sedmatřicetiletý pachatel se potuloval po autobusovém nádraží, u sebe měl kradené zboží i nůž. Byl značně opilý, dechová zkouška ukázala přes tři promile alkoholu. Policisté jej odvezli na záchytku a po vystřízlivění putoval rovnou do policejní cely.

Policisté zjistili, že muž loupil podobným způsobem už dříve a byl za to také odsouzen. Policejní komisař jej nyní obvinil ze zločinu loupeže a nechal vzít do vazby. Policisté pachatele poté eskortovali do věznice, kde si může pobýt od dvou až do deseti let. Případ kriminalisté dále vyšetřují.