Turistické informační centrum v Opavě dostalo vylepšení, jsou k dispozici nové aplikace

Opavská radnice. Foto: autor.

OPAVA – Místní informační centrum dostalo v listopadu dokonce dvě nová vylepšení. Návštěvníci webových stránek si mohou prohlédnout historickou i současnou Opavu.

První novinka se týká především srovnávací aplikace, která dokáže uživatele internetu přenést o více než sto let zpět v historii. Člověk díky aplikaci odhalí pohledy na starou zástavbu Opavy a bude ji moci srovnat se současnou situací.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Předlohou pro vznik současných snímků byly staré pohlednice, podle kterých se posléze ladily úhly pohledu, aby byl zážitek co nejautentičtější,“ upřesňuje vznik aplikace vedoucí centra Eva Sůrová.

Srovnávací aplikace je k dispozici na webových stránkách města zde. Nyní se přesuneme na druhou, také zajímavou novinku.

Druhou novinkou jsou virtuální prohlídky, které vás přenesou přímo do centra dění. Tato novinka vznikla díky technologii 360 stupňového záběru a umožní navštívit až 23 známých památek a oblastí v Opavě.

„Díky virtuální prohlídce můžeme ukázat naše krásné město i návštěvníkům, kteří se do Opavy chystají,“ dodává Sůrová.

Virtuální prohlídku 23 známých opavských pamětihodností a oblastí je možno navštívit na webových stránkách města.