Ve Zlínském kraji ubylo lidí bez práce

Ilustrační foto

ZLÍNSKÝ KRAJ – Nezaměstnanost v říjnu ve Zlínském kraji klesla. Potvrzují to data zlínské pobočky Úřadu práce, který eviduje o 246 uchazečů o zaměstnání méně oproti září. Celková nezaměstnanost se tak stále drží na hodnotě 2,9 %.

K poslednímu říjnovému dni bylo v kraji 11 550 uchazečů o zaměstnání. Nejnižší nezaměstnanost hlásí okres Zlín (2,6 %), následuje Uherské Hradiště (2,8 %), Kroměříž (2,9 %) a Vsetín (3,3 %). Podíl nezaměstnaných žen zůstal na hodnotě 3,0 %, podíl nezaměstnaných mužů klesl na 2,8 %.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Během října odešlo z evidence celkem 2 023 uchazečů, což je o 571 méně než v předchozím měsíci. Do zaměstnání nastoupilo 1428 lidí, což je o 479 osob méně než v září.

Počet hlášených volných míst klesl na 10 224. Na jedno volné pracovní místo připadalo v průměru 1,1 uchazeče.

Podíl nezaměstnaných ve Zlínském kraji odpovídá celorepublikovému trendu. Oproti září bylo v říjnu bez práce o 5 330 lidí méně a celková nezaměstnanost tak dosáhla 3,7 %. V mezinárodním srovnání měla Česká republika podle posledních dostupných dat EUROSTATU za září 2020 nejnižší míru nezaměstnanosti v celé EU.