VIDEO: Zákaz řízení, drogy a padělané doklady. Měl proč ujíždět policistům

ilustrační foto

BRNO – Ve středu odpoledne pronásledovala hlídka brněnských policistů v policejním speciálu prchajícího řidiče ve Starém Lískovci.

Čtyřiatřicetiletému šoférovi bylo brzy jasné, že jim v hustém provozu rozhodně neujede. Proto ostře zabočil do úzké uličky, prudce zastavil a z vozu bleskově vyskočil a utíkal. Ale to mu bylo málo platné. Hlídka ho jen po pár metrech pohotově zpacifikovala. Rychle se ukázal důvod, proč jim ujížděl. „Řidič měl totiž soudem vyslovený dvouletý zákaz řízení, a navíc se bezdůvodně odmítl podrobit testu na drogy. Policisté u něj také nalezli bílou krystalickou látku, kterou zaslali k expertíze,“ uvedl policejní mluvčí Petr Vala. Vrcholem všeho byl nález falešných zahraničních průkazů totožnosti, které by mohly posloužit k páchání trestné činnosti. Proto policisté výtečníka odvezli přímo do policejní cely, kde si počká na soud.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.