Až do konce března budou fungovat sběrné dvory v zimním režimu

Odpad. Ilustrační foto: K. Bílková.

ORLOVÁ – Od listopadu až do konce března budou fungovat místní sběrné dvory ve speciálním režimu pro zimní období. Kdy bude možno se na sběrné dvory vydat a co tam lze vyhodit?

V Orlové fungují dva sběrné dvory, a to sice na ulici Okružní a na ulici Nádražní. Sběrný dvůr na ulici Okružní bude nově otevřen v pondělí až pátek od 9 hodin do 13:30 hodin a odpoledne od 14:30 hodin do 16 hodin. V sobotu poté od 9 hodin do 14 hodin.

Sběrný dvůr na ulici Nádražní bude nově do konce března otevřen od 8:30 hodin do 12 hodin a od 12:30 hodin do 17 hodin, a to během všedních dní. V sobotu pak od 9 do 14 hodin.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Obyvatelé mohou ve sběrném dvoře na ulici Okružní vyhodit například lepenkové, plastové a skleněné obaly, pneumatiky, ale také izolační materiály, dřevo, kovy a objemný odpad.

Na ulici Nádražní je možno vyhodit do sběrného dvora navíc také převodové a mazací oleje, obaly, ale také zbytky nebezpečných látek a absorpční činidla, čistící tkaniny a další podobné odpady.

Sběrné dvory budou uzavřeny na Nový rok, Velký pátek, Vánoční svátky, Velikonoční pondělí a další státem uznávané státní svátky.