Dvacet čtyři migrantů skončilo v policejní cele. Jeden z nich byl pozitivní na koronavirus

Foto: Policie ČR

KRAJ VYSOČINA – Při kontrole dodávky objevili policisté v jejím nákladovém prostoru větší skupinu cizinců. Všichni byli bez dokladů. Muži si nyní v policejních celách počkají na přesun do dalšího zařízení.

Policisté zastavili v sobotu 7. listopadu před půlnocí na dálnici D1 dodávku Volkswagen Crafter s rakouskou registrační značkou. Měli podezření, že se ve voze ukrývají lidé, kteří mohou být ohroženi na životech. „Z tohoto důvodu byla provedena pobytová kontrola nákladního prostoru. Při kontrole policisté zjistili, že se uvnitř nachází 24 osob neznámé totožnosti. Jednalo se o muže, kteří u sebe neměli žádné osobní doklady a nebyli schopni věrohodně prokázat svoji totožnost,“ sdělila mluvčí policie Dana Čírtková.

Policisté zjistili, že se jedná o šest Iráčanů a osmnáct Syřanů. Všichni muži podstoupili test na covid-19, u jednoho z nich byl test pozitivní. V průběhu neděle byli cizinci umístěni do policejních cel. Za účasti tlumočníků proběhne správní řízení a poté budou muži převezeni do zařízení pro cizince v Balkové. Jejich přesuny probíhají za zvýšených hygienických opatření, aby byli policisté chráněni před případným přenosem koronaviru.