Matematický ústav v Opavě má staronového šéfa a akreditaci pro 7 oborů

Foto (slu) - Budova Matematického ústavu v Opavě

OPAVA – Ředitelem Matematického ústavu Slezské univerzity v Opavě se pro další období stal opět profesor Miroslava Engliš. Univerzita o výsledku výběrového řízení informovala v pondělí 9. listopadu 2020.

Českými i mezinárodními vědeckými oceněními ověnčený profesor Engliš je autorem více než stovky publikací v oblasti matematických věd. Jako špička ve svém oboru o matematice hrdě říká: „ Matematika se absolventům hodí prakticky na jakémkoli pracovním místě, pro které je požadováno vysokoškolské vzdělání, a je nejlepší výbavou i pro jakékoli složité životní situace.”

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Pro přijímací řízení v roce 2021 bude opavský Matematický ústav nabízet již celkem sedm specializací v rámci dvou studijních programů. Čtyři jsou bakalářské a tři navazující magisterské. Uchazeči se zde mohou hlásit také do programu doktorského. Tyto akreditace ústav získal v roce 2018.

„Získání akreditací proběhlo vzhledem ke skvělé pověsti ústavu zcela hladce, což byl důsledek pečlivé přípravy příslušných žádostí mými spolupracovníky,“ neopomněl pochválit skvělou práci svých podřízených profesor Engliš.

Do budoucna ústav žádné překvapení ve studijních specializacích už nechystá. „Náš studijní program se jmenuje prostě Matematika, čímž každý přesně ví, co může očekávat,“ řekl dále Miroslav Engliš s tím, že není žádoucí studenty lákat líbivými názvy oborů, pod kterým se ale leckdy může skrývat jen prázdná slupka.

Jak první krok v dalším funkčním období by nový ředitel Matematického ústavu rád přivedl na pracoviště nové vysoce kvalifikované pracovníky, nejlépe ze zahraničí.

Foto (slu) – Prof. RNDr. Miroslav Engliš, DrSc., absolvoval obor Matematická analýza na Matematicko-fyzikální fakultě Univerzity Karlovy 1987. Profesorem v oboru Matematická analýza byl jmenován v roce 2006. Na Matematickém ústavu Slezské univerzity v Opavě působí od roku 2005.