Miláček se chtěl jen vykoupat ve Vltavě. Přecenil však své síly!

Zdroj: MP Praha

PRAHA – Nedělní procházka málem skončila rodinnou tragédií. Miláček mladé dívky se rozhodl pro osvěžující koupel ve Vltavě, ale přecenil své síly. Nakonec museli přijet strážníci na služební lodi.

Nedělní ráno, málo kolemjdoucích, ideální čas na procházku s malým chlupatým mazlíčkem. Mladá žena si na procházení vybrala okolí Karlova mostu. V jednu chvíli se psík rozhodl pro osvěžení ve vodách Vltavy. Nepočítal však se silným proudem, který ho strhl a nedovoloval mu návrat na bezpečný břeh. Zoufalá mladá žena proto vzala mobilní telefon a vytočila tísňovou linku pražských strážníků 156.

Služební loď Pioneer okamžitě nabrala kurz ke Karlovu mostu,“ uvedla mluvčí Městské policie Praha Irena Seifertová. Čtyřnohému plavci se mezitím podařilo vydrápat na Křižovnický ostrov. Ten má však takovou polohu, že se k němu dá dostat pouze z vody.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Strážníci tedy přirazili k ostrovu, ale nejprve si museli získat důvěru mokrého a vystrašeného pejska. To se jim po chvíli podařilo a tak mohl být tulák odlapen, naloděn a po několika minutách také předán do náruče šťastné majitelky.