Na Stodsku se o Audi A4 střídal jeden hříšník za druhým

Ilustrační fotografie, zdroj: PČR

STODSKO – Smůlu měl 34letý muž ze Stodska, který dne 6. listopadu usedl za volant osobního auta Audi A4. Pár minut po desáté hodině jej zastavili stodští policisté a ti se nestačili divit.

Policisté během kontroly zjistili, že řidič má rozsudkem Okresního soudu Plzeň-jih od 17. června letošního roku uložen platný zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel na dobu 30 měsíců. O necelý měsíc později mu byl uložen rozsudkem Okresního soudu Tachov rovněž zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel, tentokrát na dobu 18 měsíců. „Řidič tak dle všeho naplnil skutkovou podstatu trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání,“ řekla policejní mluvčí Ivana Jelínková.

To však nemělo být všechno. O necelé dvě hodiny později, tedy asi 15 minut před polednem, za volant stejného auta Audi A4 usedla 35letá žena. Tentokrát stodští policisté vůz kontrolovali v Chotěšově. Žena policistům při kontrole předložila pouze osvědčení o registraci vozidla, občanský a řidičský průkaz nikoli. Jelikož měli policisté během kontroly podezření, že žena před jízdou požila alkoholické nápoje nebo je pod vlivem omamných a psychotropních látek, vyzvali ji k provedení dechové zkoušky, která byla negativní. Test na návykové látky byl však již pozitivní na amfetamin a metamfetamin. „Z tohoto důvodu policisté ženu vyzvali k podrobení se lékařského vyšetření spojeného s odběrem krve nebo moči, kterému se dobrovolně podrobila. Policisté případ kvalifikovali jako trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky a na případu stále pracují,“ dodala policejní mluvčí.