Podnapilý šofér skončil s autem v rybníku

zdroj: Policie JMK

BLANSKO – V Sudici na Boskovicku v sobotu večer sedl opilý muž za volant svého terénního vozu a havaroval do rybníka. Ke zranění nedošlo.

Při jízdě na přímém úseku silnice sedmačtyřicetiletý řidič ztratil kontrolu nad vozem, najel na krajnici, kde  dostal smyk. Po chvíli jízdy v travnatém silničním příkopu přejel přes polní cestu a sjel s vozem do přilehlé vodní plochy. K havarovanému vozu přispěchal na pomoc svědek, který se nacházel nedaleko. Rybník naštěstí nebyl hluboký, takže řidič i jeho spolujezdec vyvázli bez zranění. „Přivolaní policisté s řidičem provedli odborné měření na přítomnost alkoholu v těle, při kterém jim nadýchal hodnotu převyšující 2 promile. Hlídce doznal, že vypil čtyři jedenáctistupňová piva. Pro svou nezodpovědnou jízdu je nyní podezřelý z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky,“ sdělil policejní mluvčí David Chaloupka.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.