Pozitivně testovaný muž odmítl karanténu. Místo toho se toulal po městě

Ilustrační foto

JIHLAVA – Muž pozitivně testovaný na covid-19 skončil v cele předběžného zadržení, protože odmítl nastoupit do karantény a volně se pohyboval po městě. Za šíření nakažlivé nemoci mu nyní hrozí několikaletý pobyt za mřížemi.

Jihlavští policisté dostali v pátek 6. listopadu odpoledne oznámení o třiapadesátiletém bezdomovci, který i přes pozitivní test na covid-19 nezůstal v karanténě v azylovém domě, ale odešel pryč. Policisté muže objevili na hlavním nádraží v Jihlavě. „Na místo byla vyslána policejní hlídka, která se vybavila speciálními ochrannými prostředky. Policisté muže zajistili a za přísných hygienických opatření ho umístili do cely předběžného zadržení,“ informovala mluvčí policie Dana Čírtková.

Policie muže obvinila z trestného činu šíření nakažlivé nemoci a okresní soud jej poslal v sobotu do vazby. Muž byl eskortován do vazební věznice v Brně, kde skončil ve speciální izolaci pro osoby pozitivní na covid-19. „U obviněného muže bylo nutné přistoupit k takovému postupu, a to zejména proto, že by ve svém jednání pokračoval a hrozilo, že by nekontrolovaně virus šířil dál. Navíc se jedná o muže, který má za sebou poměrně bohatou trestní minulost,“ uvedl ředitel územního odboru Jihlava Aleš Indra.

Obviněnému muži nyní hrozí velmi přísný trest, neboť se činu dopustil v období nouzového stavu. Za šíření nakažlivé nemoci může skončit až na osm let ve vězení.