Rodinná tragédie! Žena s dětmi nalezla muže v garáži bez známek života

Ilustrační foto. Zdroj: MP Praha

PRAHA – Nepřímou srdeční masáž zahájil nejprve syn, pak ho vystřídali záchranáři a strážníci. Rodina z Prahy 5 nalezla tatínka v garáži bez dechu a v bezvědomí.

Na žádost zdravotnické záchranné služby zasahovaly včera dopoledne dvě hlídky městské policie v Praze 5,“ uvedla dnes mluvčí pražských strážníků Irena Seifertová. V garáži zde žena s dětmi nalezla otce bez známek života. Byl v bezvědomí a nedýchal. „Muž byl intoxikován výfukovými plyny,“ doplnila mluvčí.

Dvacetiletý syn okamžitě zahájil nepřímou masáž srdce a byla rovněž přivolána záchranná služba. Na místě již byly v pilné práci dvě jednotky pražských záchranářů, když přijeli strážníci. Střídali se pak v nepřímé srdeční masáži až do chvíle, kdy byl pacient napojen na přístroj. Ten zajišťuje nepřetržitou masáž mechanicky.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Strážníci následně pomohli zdravotníkům s transportem pětapadesátiletého muže do sanitního vozu,“ dodala mluvčí. Nakonec byl muž v umělém spánku převezen na Anesteticko resuscitační oddělení do nemocnice.