Svezte se po nejkratší železnici na světě!

NOVÉ ÚDOLÍ – Už jste se svezli po nejkratší mezinárodní železnici na světě? Jízda trvá jen minutu a hlava se vám z rychlé jízdy určitě nezatočí. Zazvoníte na lokomotivní zvonec, vyzkoušíte si šlapací drezínu Kakadu a domů si odnesete pamětní jízdenku!

Po trati vás sveze replika parní lokomotivy zvané s nadsázkou “Gigant”, která byla vyrobena Zdeňkem Liberdou z Kubovy Hutě. Pohání ji členové místního spolku a topí se v ní trávou posečenou v areálu, takže provoz je vskutku ekologický! Na cestu se vydáte hned poté, co vaše děti zazvoní na lokomotivní zvonec a rozhodnou se, jestli chtějí k cestě za hraniční čáru využít rychlík, či osobní vlak, který zastaví i na „zastávce U břízy“. Výprava do Bavor a zpět trvá asi minutu a hlava se vám z rychlé jízdy nezatočí. Pohled z lokomotivy na vyvýšeném náspu na okolní krajinu je jedinečný a při přejezdu hraničního mostu můžete zamávat kolemjdoucím turistům. Chcete si zkusit, jaké to je pohybovat se silou vlastních svalů po opravdové železnici? Šlapací drezína, přezdívaná pro své pestré barvy Kakadu, vám to umožní.

Pošumavská jižní dráha Nové Údolí– Haidmühle překračuje hranici v bývalé obci Nové Údolí, která leží na státní hranici s Německem. Přijďte si zkusit červenou čepici výpravčího a pravou píšťalu vlakvůdce! Domů si odnesete kromě spousty zážitků i speciální pamětní jízdenku a razítko.