Vánoční strom pro Kroměříž už je vybraný

Ilustrační foto

KROMĚŘÍŽ – V Kroměříži už mají jasno, jaký strom za pár týdnů rozzáří vánoční Velké náměstí. Ideálního kandidáta našli na Chropyňské ulici. „Jedná se o smrk pichlavý, který je vysoký zhruba dvanáct metrů a který byl vysazen asi před pětatřiceti lety,“ prozradil Martin Posolda z radničního odboru služeb.

Strom tento týden čeká odborná prohlídka. Jeho stav přijedou posoudit odborníci z brněnské Mendelovy univerzity. „Rozhodnou, zda je z hlediska kvality dřeva, zdravotního stavu a vitality vhodný k tomu, aby byl instalován na náměstí jako vánoční strom,“ doplnil Posolda. Pokud bude všechno v pořádku, od 20. listopadu jej Kroměřížané uvidí na Velkém náměstí. Rozsvítit by se měl o šest dní později.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Město letos láká na zcela novou podobu svátků. Velké náměstí rozzáří majestátní LED osvětlení vyrobené na míru, přibudou stylové dřevěné stánky s jarmarečním zbožím a dobrotami a chybět nebude ani bohatý rodinný program. „Jak to s rozsvícením vánočního stromu dopadne, budeme vědět až podle aktuální situace a opatření, která budou za 20 dnů platná v souvislosti s epidemií koronaviru. Stejná slova platí o vánočních trzích, které plánujeme na Velkém náměstí. Pevně věřím, že je budeme moci uspořádat alespoň v nějaké omezené podobě,“ doufá starosta Jaroslav Němec.

Loni krášlil náměstí dvanáctimetrový smrk pichlavý, který přes třicet let rostl v předzahrádce rodinného domu. Nákladní automobil ho dopravil z ulice Františka Vančury na Barbořině.

Vánoční strom roste na Chropyňské ulici. Foto: město Kroměříž